Mladé spisovatelské naděje

Vytvořeno: 23. červenec 2020

Věděli jsme, že našim žákům tvořivé psaní jde, ale přesto nás příjemně překvapili. V literární soutěži Knihovny BBB Píšu povídky, píšu básně… o nás bylo opět slyšet. Ve svých kategoriích zvítězili Vojta Malina z 5. B a Jakub Malina z 8. B. Kluci jsou nadějní básnící, do soutěže přispěli svou poezií. Petra Macháčková z 8. C získala 3. místo mezi prozaickými pracemi osmáků a deváťáků. Když zvážíme počet přihlášených prací, jsme na naše zástupce opravdu pyšní a gratulujeme jim!

bbb malinovi  bbb petra

Úřední hodiny o prázdninách - škola

Vytvořeno: 8. červenec 2020

 

Číst dál: Úřední hodiny o prázdninách - škola

Úspěšné recitátorky

Vytvořeno: 25. červen 2020

Naše škola se může pochlubit velmi šikovnými recitárorkami. Letos byla i konkurence ve školním kole opravdu silná. Dvě žákyně dokonce zvítězily ve svých kategoriích v okrskovém kole soutěže Dětská scéna. Vítězstvím se mohou pochlubit Amálie Osohová a Eliška Kaláčová. Se ctí nás také zastupovaly Petra Macháčková, Eliška Tomaňová a Julie Krystoňová. Okrskové kolo proběhlo 18.2.2020, a proto už naše reprezentantky nemohly své recitační umění předvést v dalším kole, bylo totiž zrušeno. I přesto vítězkám gratulujeme a ostatním děkujeme za účast.

uspesne recitatorky

 

 

eTwinningový projekt eSAFETY ANIMATIONS

Vytvořeno: 18. červen 2020

Šesťáci dokončili svůj mezinárodní eTwinningový projekt,

Cílem projektu eSAFETY ANIMATIONS, do kterého bylo zapojeno 10 evropských škol, byla podpora nejen správného a bezpečného chování žáků v on-line prostředí, ale také informace o jeho rizicích. Ještě před domácí výukou jsme stihli několik zajímavých aktivit. Účastnili jsme se akce DEN OFFLINE, dopisovali jsme si, zpívali. Žáci navrhovali logo projektu a právě to naše zvítězilo v tajném hlasování a stalo se oficiálním logem projektu. Především jsme ale zkoušeli animaci. Nejprve jsme natočili vánoční pozdrav a pak už každá škola zpracovávala jedno bezpečnostní pravidlo. Žáci se během projektu seznámili s internetovými pravidly, která jim pomohou při jejich práci na internetu. Animované filmy byly na závěr vloženy do elektronické knihy (Book Creator). 

Odkaz na eBook: 

https://read.bookcreator.com/TFS0xJvoldfrjHuvZGUTblqLoFA3/6lRguEpTTDG-diN73InPjA

 1  7

 

eTwinningový projekt THE MORE YOU READ, THE MORE YOU KNOW

Vytvořeno: 10. červen 2020

V letošním školním roce probíhal v 8. ročníku ve třídách pí uč. Hubáčkové eTwinningový projekt THE MORE YOU READ, THE MORE YOU KNOW. Do projektu byly zapojeny také školy ze Španělska, Gruzie, Ukrajiny a Polska.

Cílem projektu bylo motivovat naše žáky ke čtení. Ještě před karanténou jsme stihli několik zajímavých aktivit. Společně s žáky ze zahraničí jsme četli povídky, ke kterým jsme vytvářeli Kahoot kvízy. Žáci také dělali rozhovor s paní Mařákovou, knihovnicí v Míkovicích, a vytvořili velký plakát místních knihoven. Ve výtvarné výchově žáci navrhovali pohledy s citacemi o knížkách a ty jsme následně poslali našim zahraničním partnerům. S polskou školou proběhla videokonference a se školami ze Španělska a Gruzie si naši žáci psali elektronicky a pak o sobě navzájem tvořili projekty, které už žáci dodělávali během své domácí výuky. Na celý školní rok měl každý žák tzv. Reading Log, kam si i během karantény každý zapisoval, co během školního roku přečetl. Naší největší čtenářkou se jednoznačně stala Petra Macháčková z 8.C, která během školního roku přečetla 26 knih, což bylo více jak 9 tisíc stránek. Úctyhodné. Projekt se povedl výtečně!

06  09

 
Představujeme se