Již se stalo tradicí, že se žáci 7. ročníku  účastní na jaře akce s názvem  Matematicko – ekologické dny. Vše se odehrává v rekreačním zařízení DDM Veselí nad Moravou v chatě Radost u Vřesovic v krásné lesnaté krajině Chřibů.

Během tří dnů zde děti plní úkoly se zaměřením na matematiku, zeměpis, přírodopis a ekologii. Pokud počasí dovolí, probíhá většina aktivit venku na čerstvém vzduchu. Žáci soutěží v matematických hrách a rébusech, učí se používat Morseovu abecedu, procvičují si dovednosti při práci s buzolami a mapami, pod mikroskopem pozorují drobné živočichy, které si sami najdou v okolní přírodě. Nezanedbává se zde ani fyzická zdatnost, kterou si vyzkouší při míčových hrách i matematicky zaměřeném orientačním závodě. Večer při ohni si mohou zazpívat i popovídat.

Po celou dobu pobytu je většina soutěží bodována a na závěr vyhlášeni vítězové. Pamětní diplomy dostanou všichni.

Ubytování ve zděné  chatě je velmi dobré a tradičně je vynikající také strava, která je podávána pětkrát denně.

Každoročně se tak z této akce vrací žáci i učitelé odpočatí a spokojení.

Aktuální termíny:

7.A:   4. - 6. května 2018