V pátek 8. prosince strávili žáci 9. ročníku velmi příjemný zážitkový den na Střední škole průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uh. Hradišti.

Po úvodním přivítání Ing. Bohumírem Brhelem a rozdělení do menších skupinek byl pro žáky připraven pestrý program. Získali řadu důležitých informací o daných oborech, seznámili se s prostředím a činností školy, mohli si také sami na vlastní kůži vyzkoušet mnoho praktických dovedností. Procvičili si první pomoc, vyzkoušeli si práci zdravotnických asistentů a ošetřovatelů, učili se zdobit perníčky, připravovat jednoduché pohoštění. Se studenty elektrotechniky se zaměřením na počítačové a řídicí systémy si vyzkoušeli programovat roboty nebo naskenovat obličej kamaráda. Mohli si také vyrobit ozdobnou placku na kabát či náramek na 3D tiskárně. V průběhu návštěvy pro ně studenti oboru číšník – barman přichystali příjemné malé pohoštění.  

Naši -  zanedlouho budoucí absolventi - se aktivně a rádi účastnili všech činností a možná to bude právě tato střední škola, na které budou někteří brzy studovat.  Žákům se exkurze velmi líbila. Mnohým tak usnadnila volbu jejich budoucího povolání.

img 20171208 wa0001