Přírodovědná exkurze žáků 5. tříd

Vytvořeno: 19. listopad 2018

V úterý dne 6. 11. 2018 žáci 5. tříd v rámci přírodovědné exkurze navštívili Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře v Brně. Po úvodní projekci noční oblohy, která byla velmi zajímavě komentována, žáci zhlédli neméně zajímavý film o Sluneční soustavě.

Druhou částí exkurze byla návštěva zábavního vědeckého parku VIDA! science centrum, kde si žáci vyzkoušeli spoustu zajímavých pokusů. Tato exkurze určitě rozšířila znalosti dětí v řadě různých oblastí.

Zapsala: Bednaříková

img 1657

Obhájení 1. místa v oblastním turnaji v piškvorkách

Vytvořeno: 12. listopad 2018

Náš tým Větrná smršť obhájil loňské 1. místo v oblastním kole v piškvorkách. Turnaj, ve kterém soutěžilo celkem 12 týmů, se konal v pátek 9. listopadu na SŠ MESIT, o. p. s. 

Žáci 9.B ve složení Sára Hodulíková, Jakub Kaláč, Vítězslav Katrňák, Ladislav Novák a Martin Svoboda porazili týmy z jiných škol a kvalifikovali se do krajského kola, které se bude konat ve Zlíně. Soutěž pIšQworky je jedním z projektů spolku Student Cyber Games, který propojuje školu se zábavou pomocí studentských soutěží.

Gratulujeme!

01

 

Technický jarmark 2018

Vytvořeno: 6. listopad 2018

Žáci 9. ročníku se v rámci projektu Zlínského kraje „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje“ zúčastní dne 9. 11. 2018 akce „Technický jarmark 2018“. Na akci nás pozval partner projektu Krajská hospodářská komora Zlínského kraje. Žáci navštíví významné firmy v regionu a shlédnou prezentace některých středních škol. Společně se na akci těšíme.

P. Pospěchová

plakt technick jarmark 2018 1

 

 

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR na ZŠ Větrná

Vytvořeno: 26. říjen 2018

V roce 2018 celá Česká republika slaví 100. výročí od vzniku samostatného Československa. Také ZŠ Větrná se k těmto oslavám připojila. Náš slavnostní den navazoval na projekt žáků loňských devátých ročníků, kteří ve školním areálu zasadili lípu, jako symbol českého národa. Nejstarší žáci seznámili ostatní s nejvýznamnějšími událostmi tohoto století. Poté zástupci každé třídy přednesli svá poselství, která mají budoucím generacím přiblížit, jak vypadal běžný život v roce 2018, nebo projevili přání, aby si vážily hodnot, jako jsou svoboda, úcta, tolerance a snažily se tyto hodnoty uchovat i nadále. Děti si připravily básničky, písničky a vyzvaly k ochraně přírody a upozornily na nebezpečí moderních technologií.

Žáci a učitelé přišli v tento den oděni v barvách trikolory a součástí akce bylo i fotografování živé vlajky. Naše škola se zapojila do celorepublikové snahy o vytvoření vlajkového rekordu v počtu vyvěšených vlajek na viditelných místech budovy.

Počasí se nakonec umoudřilo a celá akce se zdařila.

img 8537

 

Beseda o Finsku - 1. ročník

Vytvořeno: 15. říjen 2018

V pondělí 15.října přišel za dětmi 1. ročníku pan Chabičovský, který si pro ně přichystal přednášku ze svých cest, tentokrát o Finsku.

Číst dál: Beseda o Finsku - 1. ročník