Úřední hodiny v kanceláři školy v době letních prázdnin

Vytvořeno: 28. červen 2019

Úřední hodiny v kanceláři školy v době letních prázdnin.

Číst dál: Úřední hodiny v kanceláři školy v době letních prázdnin

Seznam sešitů na školní rok 2019/2020

Vytvořeno: 28. červen 2019

Seznam sešitů na školní rok 2019/2020.

Číst dál: Seznam sešitů na školní rok 2019/2020

Exkurze žáků do Osvětimi 2019

Vytvořeno: 28. červen 2019

Předposlední školní den jsme se s žáky devátého a osmého ročníku vydali do polského města Osvětim, abychom si zde prohlédli koncentrační tábor Osvětim – Auschwitz i nedaleký Birkenau a poslechli si od našich průvodkyň hrůznou historii toho místa. Celý tříhodinový program provázelo smutné ticho, při procházení rozlehlým areálem žáci vyfotili řadu snímků, aby se o svůj neveselý zážitek mohli podělit i se svými rodiči. Po skončení exkurze se všichni shodli, že alespoň jedenkrát za život by měl každý toto místo navštívit, aby se historie už nikdy neopakovala.

FOTOGALERIE

img 2551  img 2523

 

Matematicko-ekologické dny ve Vřesovicích 2019

Vytvořeno: 26. červen 2019

Ve dnech 15.5. – 17.5.2019 se v rekreačním zařízení DDM Veselí nad Moravou v chatě Radost u Vřesovic uskutečnily „Matematicko - ekologické dny.“ Akce se zúčastnilo 33 žáků ze tříd 7.A, 7.B a 7.C v doprovodu vyučujících Zdenky Jinkové , Karolíny Kusákové, Pavlíny Pospěchové a paní asistentky Marie Mařákové. Během tří dnů zde žáci plnili úkoly zaměřené na matematiku, zeměpis, přírodopis i ekologii. I když počasí letos nebylo moc příznivé, odehrávala se většina aktivit venku. Děti soutěžily v matematických a vědomostních soutěžích a seznámily se i s Morseovou abecedou, učily se pracovat s buzolou a mapou, hrály hry s přírodovědným zaměřením. V okolí žáci sbírali rostliny a drobné živočichy, které pozorovali pod mikroskopem a určovali podle klíče. Proběhl také matematický orientační závod v okolí chaty. Večer si všichni s chutí zahráli soutěživé hry a druhý večer povzbuzovali u televize naše hokejisty na mistrovství světa. Ve volném čase se mohli během dne věnovat na hřišti míčovým hrám.Po celou dobu pobytu byla většina soutěží bodována a poslední den byli vyhlášeni nejlepší žáci, kteří pak dostali diplomy a drobné odměny.

Zdenka Jinková

FOTOGALERIE

img 0798  img 0845

Zdravá 5 - soutěž

Vytvořeno: 26. červen 2019

V dubnu se vybraní žáci sedmých tříd se zúčastnili soutěže ,, Zdravá 5“. Letošní zadání soutěže znělo: Udělej radost jídlem, jehož součástí bude libovolná bylinka. Jednalo se o přípravu studeného nebo teplého pokrmu vhodného na svačinu, který bude obsahovat jakoukoli bylinku a také jeho darování. Naše škola byla oceněna za originální pokrm a žákům byly předány stolní hry.

Soutěže se zúčastnili tito žáci:

7. A ( Marek Zpěvák, Adam Hudeček, Roman Baumrukr)

7. C ( Jakub Flekač, Barbora Vaďurová)

7. B ( Agáta Niklová, Lukáš Kučera, Patrik Josefík)

FOTOGALERIE

img e0458  img e0462

 
Představujeme se