Tabulka na nákup sešitů pro školní rok 2018_19

Vytvořeno: 30. červen 2018

Tabulka na nákup sešitů pro školní rok 2018_19.

Číst dál: Tabulka na nákup sešitů pro školní rok 2018_19

Úřední hodiny o prázdninách v ZŠ a MŠ + obědy

Vytvořeno: 30. červen 2018

Úřední hodiny o prázdninách.

Číst dál: Úřední hodiny o prázdninách v ZŠ a MŠ + obědy

Divadelní představení Madagaskar

Vytvořeno: 27. červen 2018

Druhým vystoupením, se kterým se dne 20.6.2018 prezentoval dramatický kroužek byl Madagaskar, jenž všechny přítomné naladil na letní atmosféru a čas dovolených.

     Předlohou pro divadelní zpracování byl animovaný film, který mají všichni v podvědomí, neboť vtipné hlášky a komické situace z tohoto animáku znají lidi napříč generacemi. Naši žáci tudíž stáli před velmi náročným úkolem, který vyžadoval, aby ztvárnili kreslené postavy a vystihli hlášky, které se lidem vryly pod kůži.

     Vystoupení se odehrávalo na různých místech, neboť byl scénář sestaven ze dvou dílů

a zkompletován do jednoho vystoupení. Diváci tak mohli během vystoupení vidět nejen Melmana, Glórii, Alexe a Martyho ve velkoměstě, ale také ostatní obyvatele na Madagaskaru či Africe. Představení bylo rovněž doplněno tanečními scénami, v nichž rozhoupal své boky král Jelimán se svou bandou lemurů nebo Moto Moto při námluvách hroší krásky Glórie.

   Poprvé se do představení zapojili žáci pátého ročníku, kteří byli nedílnou součástí všech tanečních scén. Žákům se v jejich rozkošných overalech podařilo precizně vystihnout povahu svých rolí a všem dokázali, že slovo NEMOŽNÉ v jejich podání neexistuje.

 Rozsáhlou fotogalerii představení Madagaskar naleznete na odkaze: https://photos.app.goo.gl/UMG212JXaf8oEfFm9

p6204515

 

Branné cvičení 2018

Vytvořeno: 26. červen 2018

V pátek 22. 6. 2018 se žáci všech ročníků účastnili branného cvičení, které uspořádal kabinet Tv.  Cvičení probíhalo v obou tělocvičnách, v areálu školní zahrady a na Rochusu.

Náplní branného cvičení byla: překážková dráha, video s tématikou teroristického útoku, zásady správného rozdělávání ohně, zdravověda, odhad vzdálenosti, topografie, stavění nouzového přístřešku, protichemická ochrana, pohyb v zakouřeném prostoru.

dscn1293

Projektové dny „Dva dny s deváťáky“ a sázení „Stromu svobody“

Vytvořeno: 25. červen 2018

V průběhu měsíce června se žáci devátých ročníků zapojili po dobu dvou dnů do projektů z různých vědních oborů (matematika, fyzika, jazyk český aj.). Každý z oborů měl svého učitele- garanta a ten odborně vedl žáky při vytváření prezentací, videí aj. na vybrané téma. Žáci si sami dle zájmu vytvořili skupiny po 4-6 osobách a každá skupina následně promýšlela, čím by mohla své okolí oslovit a jak to následně zrealizuje.

Zájemci o přírodní vědy zpracovávali témata „Příroda očima žáků“, „Co nás zajímá ve fyzice“ nebo „Matematika v okolí školy“. Skupiny s humanitním zaměřením se zaměřily na „Oslavy 100. výročí Československa“, sadily „Strom svobody“ nebo se zabývaly nářečími a slangem v projektu „Čeština pro život“.

Výsledné projekty si žáci poté vzájemně předvedli a odprezentovali před odbornou porotou z řad učitelů a vedení školy.

 img 0321

 

Reportáž Televize TVS k sázení "Stromu svobody" si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz (od 7:38):

https://www.televizetvs.cz/tvs-uherske-hradiste-16-6-2018

 dscn3576